Koło Cargo w otwartych drzwiach Uniwersytetu Morskiego

To wspaniała inicjatywa Naszej uczelni dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a w szczególności dla maturzystów, którzy zastanawiają się nad wyborem odpowiedniego kierunku studiów oraz wyborem odpowiedniej  szkoły wyższej.

Podczas dnia otwartego wykładowcy i studenci Uniwersytetu Morskiego opowiadają o historii uczelni, tajnikach studiowania oraz o życiu studenckim. Organizowane są wykłady, warsztaty tematyczne oraz prezentacje kół naukowych. Działalności wszystkich kół naukowych Uniwersytetu Morskiego prezentowane są na auli im. Tadeusza Meissnera przy holu głównym. Naukowe Koło Towaroznawstwa Cargo rokrocznie jest odpowiednio przygotowane wystawiając stoisko prezentujące działalność koła:

Dnia 15 kwietnia 2016 roku przedstawiciele Cargo przygotowali  konkurs przyprawowy, gdzie należało rozpoznać po zapachu przyprawy świeże i suszone oraz wskazać skąd one pochodzą.  Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem oraz był dla niektórych nie lada wyzwaniem.
            21 kwietnia 2017 roku rękawicę podnosili tylko przyszli studenci o najbystrzejszym wzroku. Na stoisku wystawiane zostały pomidory i cytryny. Należało najpierw wskazać „gołym okiem” różnice barwy, a następnie zbadać je za pomocą kolorymetru Konica Minolta. Zadanie wydawało się proste, aczkolwiek wiele osób zaskoczyły różnice w percepcji ludzkiego oka i pomiarze aparatury.
            13 kwietnia roku 2018 studenci z koła Cargo w formie ciekawostki towaroznawczej zajęli się tematem kawy. Na udekorowanym jutowymi workami po kawie stoisku wystawiono dla porównania po 3 rodzaje kawy palonej i surowej z całego świata. Zorganizowano również konkurs wiedzy o kawie dla zainteresowanych maturzystów.

Przedstawiciele Naukowego Koła Towaroznawstwa Cargo co roku dzielnie udzielają wszelkich informacji dotyczących studiowania na naszej Uczelni oraz odpowiadają na pytania zainteresowanym. Dzień  otwarty zawsze przygotowany zostaje z dużą starannością i zaangażowaniem, a oprócz konkursów zorganizowane zostają przekąski dla przyszłych studentów oraz obszerna prezentacja zdjęciowa z działalności koła Cargo.