Projekt CARGOŚCIE

Najmłodsi towaroznawcy

Wiemy, jak ważne są relacje z najmłodszymi, potencjalnymi adeptami nauk towaroznawczych, dlatego priorytetem dla KN „Cargo” jest stały kontakt zarówno z dziećmi przedszkolnymi, jak i z uczniami szkół podstawowych i średnich. Poprzez zabawę, atrakcyjne zajęcia w salach laboratoryjnych, ciekawe i wartościowe wykłady chcemy inspirować i pokazać nasz naukowy, towaroznawczy światek, który jak się okazuje jest każdemu bardzo bliski. Wiedzę zdobytą podczas prowadzonych warsztatów, czy prezentacji można swobodnie wykorzystać w życiu codziennym. Działamy w 100% non – profit.

Odwiedzający nas uczniowie w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki, Dni Otwartych Uniwersytetu Morskiego, lub indywidualnie zorganizowanych zajęć w ramach autorskiego programu zajęć pt. „CARGOŚCIE” mają możliwość m.in.:

• poznać tajniki pracy laborantów,
  • oznaczyć zawartość soli w popularnych chipsach – „Chipsy pełne soli, kogo brzuch rozboli” ,
  • oznaczyć zawartość witaminy C w owocach oraz sokach – „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki „,
  • dowiedzieć się jak oznacza się barwę produktów spożywczych – „Bez barwy świat byłby marny”,
  • nauki wykorzystywania wyników badań w praktyce poprzez porównanie ich z deklaracjami producentów oraz formułowanie wniosków,
  • wysłuchać cennych wykładów,
  • oraz uczestniczyć w wielu innych wybranych warsztatach, laboratoriach, lub wykładach.